Kraniosakrální terapie - cestou hluboké relaxace 

Kraniosakrální terapie odstraňuje tělesné blokády, nastoluje tělesné zdraví a duševní pohodu.

Uvolňuje blokády a zatvrdliny uložené ve tkáních, zlepšuje funkci nervového, hormonálního a lymfatického systému, uvolňuje napětí či bolesti v těle. Je vhodná pro všechny věkové kategorie, doporučuje se i malým dětem a kojencům.

Je to velice jemná, neinvazivní manipulativní technika, a přitom hluboká forma léčení, která napomáhá přirozené kapacitě těla při samoléčbě.

Při typické terapii klient leží, zcela oblečen na lehátku ( v některých případech může i sedět - těhotné ženy ). Terapie probíhá v tichosti beze slov. Terapeut lehce přikládá ruce a naladí se na kraniosakrální rytmus klienta, jehož první vjem obvykle bývá pocit hluboké relaxace, která provází celou terapii. V terapii s neuro-spinální rebalancí je klientovi umožněn vhled, který při Kranisakrální terapii není, klient je vědomě účasten terapie, při které se uvolňují bloky a bolesti celého těla.  

Kraniosakrální terapie se osvědčuje zejména při :

 • bolestech hlavy a migrénách, poruchách rovnováhy, závratích
 • bolestech zad a páteře ( výhřezy plotének, stenóza páteře, skolióza.....)
 • dysfunkcích končetin včetně špatného prokrvování, mravenčení, záškuby...
 • chronické únavě a stresu, při depresích a zvýšeném napětí
 • stavech po psychických a fyzických traumatech, pooperačních stavech
 • problémech motorické funkčnosti
 • poruchách CNS ( Parkinsonova choroba, Alzheimer... a dalších )
 • při "hyperaktivitě" dětí i při autismu, jako bezpečný a příjemný prostředek ke zklidnění (na místo toxických farmak)
 • při poruchách soustředěnosti dětí i dospělých
 • při únavovém syndromu a pocitech apatie
 • stavech po infarktu
 • skleróze multiplex
 • tinnitu ( pískání v uších )

S každou další opakovanou terapií dochází k uvolnění napětí, které později přechází i do každodenního života.

Práce terapeuta je zaměřena na psychické i fyzické bolesti, akutní i chronická onemocnění, emoční i psychickou nerovnováhu nebo jednoduše pomáhá navodit pohodu, zdraví a vitalitu.

Podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity.

Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví ( os sacrum ) a lebkou ( cranium ) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou.

Zde pulzuje liquor cerebrospinalis ( mozkomíšní mok ), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován frekvencí 6 - 10 krát za minutu. Jemná vibrace, která přitom vzniká se šíří do celého těla.

Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulzující energie a tím na aktivaci vlastních samoléčebných schopností těla a jejich stimulaci.

Jedním z pilířů kraniosakrální terapie je využití vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální i duchovní rovinou.

Jejich vzájemným ovlivňováním touto velmi jemnou technikou dotykového působení na člověka se tak spouští podvědomé samoléčící procesy v lidském těle.