O mně

Jmenuji se Michaela Listopadová.

Jsem ve znamení vah, ascendent štír.

Narodila jsem se v Holešově a vyrůstala v Olomouci. Studovala jsem v Olomouci a v Brně. Po studijích jsem pracovala v oboru ekonomie a účetnictví, kde jsem získala dlouholetou praxi ve společnostech zabývající se výrobou, stavebnictvím, zemědělstvím.  V posledních letech jsem se věnovala masážím, které byly pro mne zprvu koníčkem a následně se staly mojí další prací. V současné době se terapiím a masážím věnuji naplno.

O mé cestě k masážím

Masážím jsem se začala věnovat ve svých 20-ti letech. Při masírování jsem obdivovala, jak se dokážou uvolnit svaly, a toto uvolnění mělo vliv na zlepšení duševní pohody masírovaného. 

Se vstupem do EU podle legislativy bylo nutné mít certifikát, který opravňuje k výkonu masáží. Rozhodla jsem se, že udělám vše potřebné k tomu, abych se mohla masážím nadále věnovat.

Rok jsem byla přihlášená na Lymfatickou manuální masáž. Pro velký počet zájemců jsem si musela počkat. Byla jsem v úžasu, jak po jedné lymfatické masáži nohou se zmenšil objem jedné nohy oproti té druhé noze nemasírované, jak se krásně odplavila přebytečná voda, šlo o centimetry, které byly vidět.

Musím konstatovat, že i v mé praxi to takto funguje. Dokonce jsem se soustředila na obličejovou oblast, rovněž úžasný výsledek.

Pak následoval kurz Shiatsu masáže, zase něco jiného a fyzicky docela náročné, co se týče informací z čínské medicíny ohromující. Dodnes si pamatuji, jak jedna kurzistka měla velký problém si ke klientovi kleknout, dřepnout a provést Shiatsu masáž. Na konci kurzu (kurz trval necelý týden) si klekla a nádherně zvládla všechny pohyby potřebné k provedení Shiatsu masáže. Na Shiatsu masáže nenechám dopustit.

Pár příkladů z  mé praxe : Klientka mi sdělila, že „po Shiatsu vždy cítím, že jsem zase vyrostla“. Klient mi na druhý den volal, že „mám o dvě kila dolů“. Další, že „ty kříže už přestaly bolet“. Další, „přestala mně bolet hlava“. Klientka na druhý den, „cítím se, jak po cvičení v Sokolu“. Obecně, u každého tělo zareaguje jinak, reaguje jen na to, co samo potřebuje.

Hledala jsem další metody a způsoby, jak ulevit lidem, těm pro které není Shiatsu masáž vhodná.

Jednoho léta se mi ozval spolužák z vysoké školy, že u sebe v penzionu pořádá kurz Breussovu masáž a Dornovu metodu. Vůbec mi to časově nevyhovovalo. Bylo to uprostřed pracovního týdne, ale oslovila mne lektorka tohoto kurzu, pro kterou jsem se rozhodla, pro její dlouholetou praxi u lidí a u koní. Fascinovalo mě, že i koně jde ošetřit „Dornovkou“ a baňkami. Tato žena mne opravdu přesvědčila, že rozumí tomu, co dělá.

Baňkám jsem do té chvíle nevěřila, měla jsem velice špatnou vzpomínku na provedenou masáž baňkami a masáž zad. Díky lektorce jsem změnila své přesvědčení a pochopila, jak se s baňkami musí zacházet, aby splnily to, co mají.

Další metodou, kterou jsem objevila je Kraniosakrální terapie. Zašla jsem si na ni párkrát a byla jsem v úžasu, co tato metoda dovede. V tom čase jsem řešila spoustu věcí, až mne z toho bolela hlava, záda a kříže. Celkově jsem byla rozhozená a vnitřně stažená. Kraniosakrální terapie mi moje problémy uvolnila, dokonce mi přišly odpovědi, jak věci řešit. Rozhodla jsem se, že se tuto metodu naučím. Dlouho jsem hledala kurz. A pak jsem se objevila na kurzu Kraniosakrální terapie, na který jsem se chystala dva roky. Kurz byl velice náročný, jak časově, tak fyzicky. Neskutečně mnoho vědecky doložených informací. Netušila jsem, jak se změní mé přesvědčení v to, co se kolem nás děje. Už před lety jsem si pročítala dostupné články o kvantové fyzice. Fyzika mne vždy zajímala, ale tady šlo o něco jiného, než jsme se učili na škole. Lektorka této terapie byla živým důkazem, že kvantová fyzika existuje a funguje.
Jako třešnička na dortu byl kurz Kraniosakrální terapie a k ní přidružené kurzy na doplnění práce terapeuta. Rovněž časově a fyzicky náročné. Kurz Neuro-spinální rebalance udal kraniosakrální terapii neskutečnou sílu a nesmírný účinek v terapii.  Vše je vědecky doloženo, včetně výzkumů, takže žádné čáry máry..... 

Samozřejmě je velice důležitá práce terapeuta, jeho zodpovědný přístup k terapii samotné, ke klientovi, jeho vhled, pochopení a uvědomění si, co všechno dokáže lidské tělo.  Takovou práci si já cením a také nabízím.

Masáže a terapie, nesmírně obdivuji a mám v úctě, za to, co všechno dokáží, a jak nám pomáhají.